dotace na tepelná čerpadlaAno, je to možné! Díky dotaci na tepelná čerpadla z dotačního programu Nová zelená úsporám 2015.

V aktuálně běžící výzvě programu Nová zelená úsporám pro rodinné domy je několik možností, jak získat peníze na alternativní zdroje energií.

Jedním z nich je dotace na tepelná čerpadla. Dotace je poskytována na tepelná čerpadla voda-voda, země-voda i vzduch-voda. Podle druhu tepelného čerpadla můžete získat dotaci 60 000 phentermine až 80 000 Kč. V případě kombinace s provedením zateplení domu 75 000 až 100 000 Kč. Kromě tepelných čerpadel jde žádat také o dotaci na kotle a kamna na biomasu (40-100 tisíc Kč) a na plynový kondenzační kotel (15-18 tisíc Kč).

Dalším podporovaným alternativním zdrojem energie pro rodinné domy je v programu Nová zelená úsporám solární ohřev vody a fotovoltaické systémy pro výrobu elektřiny.

Na systém solárního ohřevu vody můžete získat 35 000 až 50 000 Kč. Na fotovoltaické systémy pro výrobu elektřiny 55 000 až 100 000 Kč v závislosti na jejich výkonu a tom, zda elektřiny také akumulují nebo ne.

Pomůžeme vám s přípravou žádosti o tyto dotace. Zajistíme vám kompletní nutnou ke kladnému vyřízení žádosti o dotaci a samozřejmě vám pomůžeme také s vyúčtováním dotace, případně při její zpětné kontrole poskytovatelem. Neváhejte a ozvěte se nám třeba pomocí kontaktního formuláře níže nebo na některý z našich .